Skip to content

Dziś są moje 34 urodziny i dlatego zapraszam na trochę inny wpis – 34 fakty o mnie.

Enjoy!!

 1. Moje pierwsze wspomnienie z dzieciństwa to lot samolotem do Kanady. Miałam wtedy 4,5 roku. Pamiętam wielkie skrzydła samolotu i smak Coca-Coli.
 2. Jak już doleciałyśmy do tej Kanady, mama zabrała mnie do sklepu, w któym były strasznie smutne porcelanowe kanadyskie gęsi. Bardzo chciałam je pocieszyć i dlatego z całych sił przytuliłam tę najsmutniejszą. Roztrzaskała się na milion kawałków. Wpadłam w taką histerię, że mama nie musiała za nią płacić 😉 
 3. W Kanadzie skończyłam również TESOL czyli taki kurs metodyczny (Teaching English to Students of Other Languages). Studiowałam razem z 12 koreańskimi dziewczynami i dopiero pod koniec 3 miesięcznego kursu zapamiętałam ich imiona!   
 4. Oprócz Kanady mieszkałam jeszcze przez kilka miesięcy w Londynie i przez rok w Berlinie.
 5. Mam fatalną orientację w terenie. Gdy po raz pierwszy pojechałam z moim mężem do Berlina, on znajdywał każdą drogę dużo szybciej niż ja!
 6. Pierwszy raz do Londynu pojechałam do pracy – byłam au pair u pewnej hinduskiej rodziny. Kiedyś zaoferowałam im pomoc im w kuchni i zostałam poproszona o obranie i posiekanie 20 kg cebuli na raz.
 7. Kolejny dłuższy wypad do Anglii zaliczyłam już jako nauczycielka – pracowałam na włoskiej kolonii językowej Rankami uczyłam 25 włoskich nastolatków i przygotowywałam wszystkich nauczycieli do kontroli British Council, a wieczorami organizowałam wieczory z angielską kulturą/literaturą. Kawę i colę stosowałam dożylnie 😉   
 8. Dzisiaj Coca- Colę piję tylko wtedy jak jedziemy gdzieś na wakacje i potrzebuję mocnego kopniaka zanim wsiądę za kółko.
 9. Lubię jeździć samochodem, najbardziej po autostradach – czuję się tam mega bezpiecznie i mogę szybko jeździć 😉 Drogi szybkiego ruchu zostawiam dla męża 😉
 10. Mój mąż jest moją księgową 😉 Jest bardzo precyzyjny, dokładny i uważny, czego mi czasem brakuje.
 11. Jakbym musiała zajmować się w życiu czymś innym niż nauczanie angielskiego, mogłabym prowadzić stadninę koni.
 12. Całe dzieciństwo marzyłam o tym, żeby być aktorką albo modelką. Moja mama dyplomatycznie mi powtarzała, że jestem za niska 😉
 13. Kompletnie nie umiem zajmować się kwiatkami. O wszystkie w domu dba mój mąż.
 14. Wolę pracować niż sprzątać, dlatego od mniej więcej roku zamiast w sobotę rano sprzątać – pracuję. Mam panią do sprzątania, którą uwielbiam.
 15. Bardzo dobrze gotuję 🙂 Uwielbiam kuchnię tajską, japońską i wegańską. Ale spoko, gołąbki też ogarnę 😉
 16. Uwielbiam pająki! Fascynuje mnie to jak pięknie plotą pajęczyny. Mamy nawet w domu swojego pająka (mieszka na parapecie) któremu często śpiewamy Incy Wincy Spider
 17. Nie znoszę wątróbki, śledzi i flaków. Ble!!
 18. Imponuje mi Michał Szafrański. Uczę się od niego dyscypliny, motywacji i zawierania kontraktów samej ze sobą.
 19. Uwielbiam dostawać kwiaty. Od kiedy powiedziałam to moim dzieciom, z każdego spaceru przychodzą z wiechciem trawy 🙂
 20. Całkiem dobrze jeżdżę konno. Uwielbiam jeździć w tereny. Zawsze po takiej rundzie myślę sobie, że skoro ogarniam 700 kilogramowego zwierza to z innymi problemami też sobie poradzę!
 21. Bardzo staram się wprowadzać w moje życie dyscyplinę we wszystkich możliwych formach. Ogromnie imponują mi ludzie, którzy potrafią pokonać swoje zachcianki i potrafią zrezygnować ze swoich przyjemności w imię czegoś większego.
 22. Oprócz angielskiego znam jeszcze bardzo dobrze niemiecki, trochę rosyjski i czeski a ostatnio zaczęłam się uczyć francuskiego. Ciagle staram się uczyć czegoś nowego, żeby nie zapomnieć jak to jest, jak się nie wie.
 23. Stresuję się przed każdym wystąpieniem publicznym, ale tylko na samym początku. Najgorzej jest zacząć, potem już jest z górki.
 24. Lubię tłumaczenia, ale zdecydowanie wolę tłumaczyć ustnie niż pisemnie. Przy tłumaczeniu ustnym liczy się przede wszystkim tempo i opanowanie emocji, a to mi z reguły bardzo dobrze wychodzi.
 25. Mieszkam we Wrocławiu i bardzo lubię to miasto. Najbardziej w letnie lipcowe noce.
 26. Uwielbiam czarną kawę bez cukru.
 27. Nie umiem śpiewać 😉 Za to bardzo chętnie słucham jak ktoś pięknie śpiewa.    
 28. Bardzo długo miałam problem z czytaniem książek po angielsku. W końcu nauczyłam się ich czytać, a o tym, jak to zrobiłam, przeczytasz tu
 29. Skończyłam dwie filologie – polską i angielską. W sumie studiowałam aż 10 lat.
 30. Wpadłam też na pomysł, żeby napisać doktorat po niemiecku. Miałam pisać o Trümmerliteratur, ale po pół roku się doszłam do wniosku, że to chyba nie dla mnie.
 31. Jednym z największych wyzwań metodycznych w moim życiu było dla mnie uczenie kompletnych początkujących czytania od podstaw.
 32. Od roku uczę wyłącznie online i bardzo lubię tę formę pracy.
 33. Uwielbiam pracować i nie znoszę jak czas przelatuje mi przez palce. 
 34. Mam dwa koty które szczerze się nie znoszą.

To teraz już prawie wszystko o mnie wiecie 😉

 

Dziękuję, że poświęciłaś czas na przeczytanie tego wpisu.

Mam nadzieję, że przyniósł Ci potrzebną wiedzę, cenne wskazówki, chwilę refleksji lub relaksu.

Możesz teraz:

 • dodać komentarz ze swoją opinią, włączyć się w dyskusję. Czytam wszystkie komentarze i odpowiadam na większość z nich.
 • Udostępnić ten wpis. Jeśli uważasz, że warto było go przeczytać, to podziel się nim z innymi! Aby to zrobić wystarczy, że klikniesz: [wp_social_sharing social_options=’facebook’  facebook_text=’Podziel się’]
 • Śledzić mój FanPage aby otrzymać aktualne informacje na temat moich działań.
 • Obserwować mnie na Instagramie, gdzie dzielę się obrazami mojej codzieności w postaci zdjęć i krótkich filmików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podglad_ogarnij_angielskie_czasy

Chcesz dostawać ode mnie co tydzień piękną pigułkę angielskiego?

Zapisz się na newsletter i odbierz swój pierwszy prezent – pierwszy rozdział mojego e-booka “Ogarnij angielskie czasy”!

Ps. prezentów jest więcej ? Zawsze też w pierwszej kolejności będziesz też wiedział(a) o najnowszych wyzwaniach czy wpisach na blogu. Moim zdaniem warto! ?