iga_04_1bd3fc28f60cb258fdd5e29fc0374e89

O mnie

Odczarowuję język angielski i pomagam go pokochać! Jeżeli uczysz się “od zawsze” i szukasz wymagającego nauczyciela z wizją – świetnie, jesteś we właściwym miejscu 🙂 

O mnie

Odczarowuję język angielski i pomagam go pokochać! Jeżeli uczysz się “od zawsze” i szukasz wymagającego nauczyciela z wizją – świetnie, jesteś we właściwym miejscu 🙂 

Moja przygoda z angielskim zaczęła się, kiedy miałam 4 lata. Wtedy po raz pierwszy wyjechałam z rodzicami do Kanady i zakochałam się w tym języku. Lata mijały, a miłość do języka nie słabła. Kilkakrotnie wyjeżdżałam do kanadyjskiej szkoły ILSC. W 2006 roku ukończyłam kurs TESOL w ILSC w Toronto, dzięki któremu mogę uczyć angielskiego na całym świecie! Następnie udało mi się dostać pracę nauczyciela angielskiego w ILSC, co jest moim ogromnym sukcesem, ale było to też jedno z największych wyzwań. Jeśli chcesz zobaczyć moją „success story”, koniecznie obejrzyj film.

W 2008 roku skończyłam studia na wydziale polonistyki, 5 lat później anglistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Cały czas podnosiłam swoje kwalifikacje, ucząc przeróżnych klientów w mniejszych i większych szkołach językowych.

Kolejny etap mojej kariery zaprowadził mnie do Wielkiej Brytanii, gdzie uczyłam angielskiego w MLI School.

Mam doświadczenie zarówno w pracy w dużych korporacjach (Toyota, Kaufland czy Eurobank), jak również w mniejszych, działających na rynku lokalnym. Obecnie prowadzę szkolenia i warsztaty w formie konwersacji i kursów online.

Dlaczego właśnie online?

Po kilku latach nieustającego lektorowania, jeżdżenia do klientów, poczułam się okropnie zmęczona. Założyłam rodzinę, urodziłam dwoje dzieci i nagle poczułam, że moje priorytety się zmieniły. Bardzo męczyło mnie ciągłe wybieranie klientów głównie przez pryzmat logistyki (wszystkim pracującym mamom przybijam piątkę ;))

Próbowałam pracy na etat, ale to nie była dobra decyzja. Bardzo brakowało mi uczenia, radości śledzenia postępów, kontaktu z uczniami. Wytrzymałam 9 miesięcy 😉 i zdecydowałam, że wracam do uczenia, ale online. I dopiero wtedy poczułam, że to naprawdę jest moje miejsce.

Dziś dzielę się swoją wiedzą i uwielbiam to, co robię. Moją misją jest stworzenie miejsca, z którego będzie mogła skorzystać jak największa liczba osób. Dlatego założyłam swój fanpage, na którym codziennie znajdziesz szybkie porady, motywację i cotygodniowe darmowe lekcje. Zapraszam Cię też do dołączenia do darmowej grupy wsparcia na Facebooku – tam rozmawiamy wyłącznie po angielsku. Jeśli natomiast potrzebujesz inspiracji – zajrzyj na mój blog!

Tworzę takie miejsce, którego mi brakowało, kiedy uczyłam się języków.

Kilka dodatkowych smaczków…

Jakie znasz inne języki obce?

Oprócz angielskiego znam jeszcze bardzo dobrze niemiecki i trochę gorzej rosyjski 😉 Niemieckiego uczyłam się w szkole i na studiach, rosyjskiego zaczęłam się uczyć na jak byłam na pierwszym macierzyńskim i kontynuowałam na kolejnym. Dlatego wiem, że da się pogodzić naukę języka z wychowaniem dzieci!

ps. Właśnie zapisałam się na francuski!! Bardzo mi zależy na tym, żeby pamiętać, jak to jest, kiedy nic nie rozumiesz i ciągle walczysz z materią słowno-gramatyczną 😉

Co robiłaś zanim zaczęłaś uczyć?

Zanim zajęłam się nauką angielskiego, byłam dziennikarką i specjalistką ds. PR. Pracowałam w hotelowym SPA, byłam tłumaczko-przewodniczką dwóch Koreańczyków, którzy chcieli budować fabryki w Polsce i zaczęłam pisać doktorat po niemiecku 😀

Co robisz w wolnym czasie?

Uwielbiam gotować, piec i szykować smakołyki na wycieczki. Moją ogromną pasją są też podróże, które – odkąd pojawiły się dzieci – nabrały dla mnie jeszcze głębszego wymiaru.

W nauce towarzyszy mi Eugeniusz – najfajniejszy kot, oczywiście brytyjski. Oprócz tego mam też drugiego kota, Pulpę, ale ona jest zdecydowanie bardziej nieśmiała. Czasami tylko ujawnia się jak Eugeniusz strajkuje.

Jak dbasz o rozwój językowy?

Najbardziej dbają o to moi uczniowie, którzy nieustannie mi zadają bardzo kreatywne pytania: a jak powiedzieć kopać się z koniem? A jak będzie uwzięła się na mnie? A wisisz mi dychę?

Nieocenioną pomocą jest dla mnie też moja rodzina, która mieszka w Toronto i z którą porozumiewam się wyłącznie po angielsku.

Cały czas szukam też kolejnych dróg rozwoju. Od 2015 roku współpracuję z Muzeum Współczesnym we Wrocławiu – jestem odpowiedzialna za tłumaczenia ustne na wernisażach, zajmuję się też tłumaczeniami pisemnymi najczęściej materiałów mutlimedialnych z angielskiego i na angielski. To są niesamowite projekty, które bardzo mnie inspirują i dają niesamowitą radość.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot