Skip to content
Iga_Bialaszczyk_Omnie

Kim jestem?

Język angielski nie ma przed nią żadnych tajemnic! Jestem filolożką z przekonania, wykształcenia i zawodu, nieustannie podejmuję się nowych wyzwań językowych.

Na co dzień pomagam zabłysnąć językowo przedsiębiorcom, freelancerom, edukatorom i ambitnym językowo duszom.

Po godzinach jestem mamą trójki chłopców w wieku jednocyfrowym, których wychowuję w duchu dwujęzyczności zamierzonej (dzięki czemu wiem, jak po angielsku powiedzieć sokół wędrowny, koparka i bodziak). Angielski do codzienności przemycam równie sprawnie jak szpinak do pulpetów!

Angielski to mój styl życia. Duża część mojej rodziny mieszka w Kanadzie. Z racji tego, że tam mieszkają od urodzenia, rozmawiam z nimi wyłącznie po angielsku. Moim dzieciom organizuję zajęcia z nauczycielami z międzynarodowych szkół, sama też utrzymuję kontakty z ekspatami. Bardzo zależy mi na tym, żeby nieustannie mieć dostęp do języka codziennego, mówionego, żywego.

Angielski to
mój styl życia.

Iga_Bialaszyczk_strzalka2 (1)

Poznajmy się lepiej!

Angielski w moim życiu pojawił się bardzo wcześnie. Kiedy miałam 4 lata moi rodzice zdecydowali się na wyjazd do Kanady na pół roku. Wróciliśmy do Polski, ale miłość do języka pozostała. Do Kanady wracałam wielokrotnie – najpierw na kursy językowe, potem na kurs TESOL (kurs metodyczny, który uprawnia mnie do uczenia angielskiego na całym świecie), a następnie dostałam pracę nauczycielki angielskiego w szkole ILSC (ILSC Language Schools & Greystone Colleges of Toronto). Pracowałam też dla szkoły MLI w Anglii.

Od 2017 uczę angielskiego wyłącznie online, dzięki czemu mogę współpracować z ludźmi z całego świata, oraz jeszcze lepiej wykorzystuję najcenniejszą walutę jaką mam – czas. Wiem, że dla moich klientów też jest to ważne.

Co mnie wyróżnia?

Jestem nie tylko językową przewodniczką, ale też przedsiębiorczynią i zawsze patrzę na klienta przez taki trochę biznesowy pryzmat: potrzeb, zasobów i celu. Nie jestem standardowym nauczycielem, który ma fioła na punkcie gramatyki czy czasów. Bardzo wysoko za to cenię samoświadomość, szczerość i otwartą komunikację.

Jeżeli szukasz kogoś, kto będzie nad Tobą stał z biczem w ręku i z lubością wytykał wszystkie błędy, to u mnie tego nie znajdziesz.

Iga_Bialaszczyk_Omnie2

5 faktów o mnie

Iga_Bialaszyczk_1

Jestem typową ośmiornicą (po angielsku powiedziałabym multipotentialite). Uczę, tworzę kursy, obsługuję językowo firmy, tłumaczę, prowadzę biznes. Bardzo długo usiłowałam się wyspecjalizować, ale to nie dla mnie. Teraz uważam, że to może być zaletą, bo jestem w stanie zaoferować wsparcie na bardzo wielu poziomach i stale szlifuję i weryfikuję swoje umiejętności w praktyce.

Iga_Bialaszyczk_2

Jedną z najciekawszych podróży, którą prowadzę jest wychowanie moich dzieci w duchu dwujęzyczności zamierzonej. Nieustannie dobieram materiały, weryfikuję ich skuteczność, szukam coraz to nowych sposobów na naukę i wiem, że zyskują na tym nie tylko moje dzieci 😉

Iga_Bialaszyczk_3

Kocham języki obce. Oprócz angielskiego znam też biegle niemiecki, a uczyłam się jeszcze francuskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i łaciny 😉 Języki to dla mnie taka zagadka stworzona za pomocą liter, a nie cyfr.

Iga_Bialaszyczk_4

Uwielbiam gotować. Świetnie się złożyło, bo przy takiej rodzinie mam masę możliwości do wypróbowywania coraz to nowych pomysłów kulinarnych

Iga_Bialaszyczk_5

Moją ogromną miłością jest też podróżowanie. Na smutki najlepiej u mnie działa filiżanka kawy, kawałek domowego ciasta i plany na najbliższe podróże małe i duże 🙂

IgaBialaszczyk_Omnie2
IgaBialaszczyk_grafika2

Moje talenty Gallupa

Moje talenty Gallupa to:

  1. Communication (komunikatywność)
  2. Input (zbieracz)
  3. Futuristic (wizjoner)
  4. Strategic (strateg)
  5. Ideation (odkrywczość)

Myślę, że są idealnym podsumowaniem tego, co mogę Ci zaoferować. Wszystkie te talenty są obecne w moim stylu przekazywania wiedzy oraz współpracy z klientami.

Kursy

Bardzo lubię się dokształcać. W ciągu ostatnich lat ukończyłam m.in:

Dwujęzyczność

Jestem mamą trójki chłopców w wieku jednocyfrowym (2, 6 i 8 lat), których od urodzenia wychowuję w duchu dwujęzyczności zamierzonej. Moje dzieci znają angielski bardzo dobrze, posługują się nim na co dzień. Większość książek, które czytamy, bajek, których słuchamy czy oglądamy są po angielsku. Przez ostatnie 8 lat zdobyłam ogromną wiedzę dotyczącą wychowania dwujęzycznego. Wiem, że da się to zrobić, choć jest to niemałe wyzwanie. W wychowaniu staram się podążać ścieżkami wskazanymi przez idee rodzicielstwa bliskości, Porozumienia bez Przemocy oraz wychowania w duchu Montessori.

Współpracuję z producentem zabawek Hot Wheels, dla którego przygotowuję artykuły dotyczące tego tematu.

W czym mogę Ci pomóc?

  • przygotuję artykuł dotyczący wychowania w duchu dwujęzyczności zamierzonej
  • przetestuję zabawki/książeczki językowe
  • podpowiem jak radzić sobie z trudnościami.

Jeżeli jesteś rodzicem, który też ma ochotę wychować dziecko dwujęzycznie, zobacz koniecznie mój kurs Toktumi  lub zapisz się na konsultacje.  

Poniżej znajdziesz wszystkie wpisy blogowe na temat dwujęzyczności.