Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

Znasz te wszystkie dobre rady: jak chcesz poprawić swój angielski to otocz się językiem! Najlepiej autentycznym! Przełącz sobie Facebooka na angielski! Zasubskrybuj profile w mediach społecznościowych, które lubisz!

Brzmi banalnie, prawda?

Ale jak znaleźć te fajne i do tego po angielsku w gąszczu treści? Doskonale wiem, ile czasu zajmuje szukanie na własną rękę, dlatego przygotowałam dla Ciebie ściągę! 🙂

Nawet jeżeli nie wszystkie propozycje przypadną Ci do gustu, będziesz miała już jakiś punkt odniesienia.  

Jakie profile w mediach społecznościowych warto odwiedzać?

Na Facebooku:

Jeżeli lubisz być na bieżąco z newsami:

The Daily Show – program komediowy, prowadzony przez boskiego i ukochanego przeze mnie Trevor Noah (przeczytaj o nim więcej na początku tego wpisu), który komentuje na bieżąco sytuację w USA. Uwaga na duże dawki ironii! Spory dystans to prawd oczywistych podczas oglądania jest też wskazany 😉 Jeżeli lubisz humor Trevora, jego filmiki będą świetnym źródłem autentycznego języka i jednocześnie rozrywką. Sprawdzi się też u osób, które potrzebują rozmawiać z osobami z szeroko rozumianej zagranicy. Oglądając  The Daily Show regularnie, masz ogląd na to, co się dzieje w USA.

Poziom: Ten program będzie odpowiedni dla osób na poziomie B2 wzwyż, ze względu na dużo odwołań do kultury, żarcików, docinków i gier słownych).

Now This Politics – jeżeli lubisz politykę amerykańską i nie straszne Ci są sprawozdania z posiedzeń senatu, polecam zasubskrybować, ten profil często pokazuje oficjalne przemówienia z kongresu i senatu. Znajdziesz tam mnóstwo formalnych i oficjalnych zwrotów i słówek z zakresu prawa, polityki i ekonomii. 

Poziom: polecam osobom na poziomie C1, z uwagi na mocno formalny język.

Jeżeli lubisz rozwój i biznesowe rozkminy

Jeżeli kręci Cię marketing, biznes online, jeżeli prowadzisz swoją działalność – koniecznie dodaj do ulubionych profil Marie Forleo.  Ona prezentuje treści biznesowe w formie krótkich filmików. Często zaprasza gości albo odpowiada na pytania widzów, całość utrzymana jest w lekkim, żartobliwym tonie. Spotkasz u niej głównie filmiki z napisami.

Poziom: Marie mówi z pięknym amerykańskim akcentem, osoby od poziomu B1 powinny spokojnie sobie poradzić ze zrozumiem jej treści. 

The Guardian – świetne źródło artykułów z zakresu polityki, global issues i wyzwań współczesnego świata. Artykuły są udostępniane w całości – jest to ogromny plus. Tematyka jest naprawdę szeroka, można coś dla siebie wybrać. Teksty często są bardzo długie, złożone i bogate językowo.

Poziom: Żeby czytać te artykuły bez męki, powinnaś mieć poziom językowy w okolicach mocnego B2.

Jeżeli szukasz rozrywki

BBC One – to profil na którym znajdziesz śmieszne, krótkie filmiki (np. o zwierzakach albo z scenami komediowymi). Można też  tam znaleźć fragmenty programu Graham Nortona, który przeprowadza wywiady z celebrytami.

Poziom: wszystkie filmiki są w opcji z napisami, dlatego bardzo polecam, zwłaszcza osobom w okolicach poziomu B1, które szukają źródeł autentycznego języka.

Nawet jeśli nie lubisz gotować, koniecznie zasubkrybuj kanał Jamiego  Olivera!!!  You can kill two birds with the one stone (czyli pieczesz 2 pieczenie na jednym rożnie) – znajdujesz inspiracje obiadowe i szlifujesz angielski 😉 Jamie stawia na krótkie filmiki z napisami, ponieważ program jest o gotowaniu, bardzo łatwo jest się zorientować o czym mowa. 

Poziom: spokojnie do zrozumienia dla osoby od poziomu B1.

Na Instagramie

Jeżeli jesteś fanką historii

The Royal Family  to profil na którym znajdziesz informacje i ciekawostki o rodzinie królewskiej. Wpisy okraszone są zwykle krótkim info, precyzującym co się dzieje na fotografii dzieje i dlaczego. Często znajdziesz tam krótki rys historyczny danego wydarzenia.  Spodoba Ci się, jeżeli lubisz klimaty brytyjskie 🙂

Poziom: będzie odpowiedni dla osób w okolicach B2.

History photographed – bardzo ciekawy profil prezentujący wydarzenia z historii z krótkim opisem. Znajdziesz tam zdjęcia różnych ważnych osób, plakaty reklamowe z lat ubiegłych i zdjęcia pierwszych kostiumów na Halloween. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. 

Poziom: krótkie opisy i przystępny język  – sprawdzą się na poziomie B1. Trudności mogą przysporzyć jedynie hasła reklamowe oparte na grach słownych

Jeżeli lubisz newsy

BBC News – krótkie opisy pod zdjęciem z bardzo różnorodnej tmatyki dotyczącej ważnych wydarzeń na świecie. Najbardziej lubię ten profil za genialne filmiki z napisami na IGTV! Jeżeli bardziej ciekawi Cię co słychać za wielką wodą, wybierz CNN

Poziom: z uwagi na tematykę i słownictwo, sugerowałabym osobom od poziomu B1

Jeżeli kochasz przyrodę

Natgeo – czyli profil National Geographic. Bardzo lubię za świetnie zdjęcia pokazujące zwierzęta wraz z krótkim opisem sytuacji. Język przyrodniczy, biologiczny ale zdjęcia gwarantują ucieczkę myślami w najdalsze zakątki świata! Bezcenne o poranku!

Poziom: ze względu specjalistyczne słownictwo, które może przysporzyć trudności (nie każdy musi wiedzieć jak jest kaszalot po angielsku 😉 będzie odpowiedni dla osób na poziomie B2/C1.  

Napisz mi koniecznie, jakie profile w mediach społecznościowych Ty odwiedzasz! 

Hey there!

Iga_Bialaszyczk_strzalka2 (1)
Iga-Glowna3_

Jestem Iga i pomogę Ci zabłysnąć językowo! Głęboko wierzę, że znajomość języka może odmienić całe Twoje życie.

Kategorie

Dziękuję, że poświęciłaś czas na przeczytanie tego wpisu.

Mam nadzieję, że przyniósł Ci potrzebną wiedzę, cenne wskazówki, chwilę refleksji lub relaksu.

Możesz teraz:

  • dodać komentarz ze swoją opinią, włączyć się w dyskusję. Czytam wszystkie komentarze i odpowiadam na większość z nich.
  • Udostępnić ten wpis. Jeśli uważasz, że warto było go przeczytać, to podziel się nim z innymi! Aby to zrobić wystarczy, że klikniesz:
  • Śledzić mój FanPage aby otrzymać aktualne informacje na temat moich działań.
  • Obserwować mnie na Instagramie, gdzie dzielę się obrazami mojej codzieności w postaci zdjęć i krótkich filmików.
podglad_ogarnij_angielskie_czasy

Chcesz dostawać ode mnie co tydzień piękną pigułkę angielskiego?

Zapisz się na newsletter i odbierz swój pierwszy prezent – pierwszy rozdział mojego e-booka “Ogarnij angielskie czasy”!

Ps. prezentów jest więcej ? Zawsze też w pierwszej kolejności będziesz też wiedział(a) o najnowszych wyzwaniach czy wpisach na blogu. Moim zdaniem warto! ?