Skip to content

Znasz te wszystkie dobre rady: jak chcesz poprawić swój angielski to otocz się językiem! Najlepiej autentycznym! Przełącz sobie Facebooka na angielski! Zasubskrybuj profile w mediach społecznościowych, które lubisz!

Brzmi banalnie, prawda?

Ale jak znaleźć te fajne i do tego po angielsku w gąszczu treści? Doskonale wiem, ile czasu zajmuje szukanie na własną rękę, dlatego przygotowałam dla Ciebie ściągę! 🙂

Nawet jeżeli nie wszystkie propozycje przypadną Ci do gustu, będziesz miała już jakiś punkt odniesienia.  

Jakie profile w mediach społecznościowych warto odwiedzać?

Na Facebooku:

Jeżeli lubisz być na bieżąco z newsami:

The Daily Show – program komediowy, prowadzony przez boskiego i ukochanego przeze mnie Trevor Noah (przeczytaj o nim więcej na początku tego wpisu), który komentuje na bieżąco sytuację w USA. Uwaga na duże dawki ironii! Spory dystans to prawd oczywistych podczas oglądania jest też wskazany 😉 Jeżeli lubisz humor Trevora, jego filmiki będą świetnym źródłem autentycznego języka i jednocześnie rozrywką. Sprawdzi się też u osób, które potrzebują rozmawiać z osobami z szeroko rozumianej zagranicy. Oglądając  The Daily Show regularnie, masz ogląd na to, co się dzieje w USA.

Poziom: Ten program będzie odpowiedni dla osób na poziomie B2 wzwyż, ze względu na dużo odwołań do kultury, żarcików, docinków i gier słownych).

Now This Politics – jeżeli lubisz politykę amerykańską i nie straszne Ci są sprawozdania z posiedzeń senatu, polecam zasubskrybować, ten profil często pokazuje oficjalne przemówienia z kongresu i senatu. Znajdziesz tam mnóstwo formalnych i oficjalnych zwrotów i słówek z zakresu prawa, polityki i ekonomii. 

Poziom: polecam osobom na poziomie C1, z uwagi na mocno formalny język.

Jeżeli lubisz rozwój i biznesowe rozkminy

Jeżeli kręci Cię marketing, biznes online, jeżeli prowadzisz swoją działalność – koniecznie dodaj do ulubionych profil Marie Forleo.  Ona prezentuje treści biznesowe w formie krótkich filmików. Często zaprasza gości albo odpowiada na pytania widzów, całość utrzymana jest w lekkim, żartobliwym tonie. Spotkasz u niej głównie filmiki z napisami.

Poziom: Marie mówi z pięknym amerykańskim akcentem, osoby od poziomu B1 powinny spokojnie sobie poradzić ze zrozumiem jej treści. 

The Guardian – świetne źródło artykułów z zakresu polityki, global issues i wyzwań współczesnego świata. Artykuły są udostępniane w całości – jest to ogromny plus. Tematyka jest naprawdę szeroka, można coś dla siebie wybrać. Teksty często są bardzo długie, złożone i bogate językowo.

Poziom: Żeby czytać te artykuły bez męki, powinnaś mieć poziom językowy w okolicach mocnego B2.

Jeżeli szukasz rozrywki

BBC One – to profil na którym znajdziesz śmieszne, krótkie filmiki (np. o zwierzakach albo z scenami komediowymi). Można też  tam znaleźć fragmenty programu Graham Nortona, który przeprowadza wywiady z celebrytami.

Poziom: wszystkie filmiki są w opcji z napisami, dlatego bardzo polecam, zwłaszcza osobom w okolicach poziomu B1, które szukają źródeł autentycznego języka.

Nawet jeśli nie lubisz gotować, koniecznie zasubkrybuj kanał Jamiego  Olivera!!!  You can kill two birds with the one stone (czyli pieczesz 2 pieczenie na jednym rożnie) – znajdujesz inspiracje obiadowe i szlifujesz angielski 😉 Jamie stawia na krótkie filmiki z napisami, ponieważ program jest o gotowaniu, bardzo łatwo jest się zorientować o czym mowa. 

Poziom: spokojnie do zrozumienia dla osoby od poziomu B1.

Na Instagramie

Jeżeli jesteś fanką historii

The Royal Family  to profil na którym znajdziesz informacje i ciekawostki o rodzinie królewskiej. Wpisy okraszone są zwykle krótkim info, precyzującym co się dzieje na fotografii dzieje i dlaczego. Często znajdziesz tam krótki rys historyczny danego wydarzenia.  Spodoba Ci się, jeżeli lubisz klimaty brytyjskie 🙂

Poziom: będzie odpowiedni dla osób w okolicach B2.

History photographed – bardzo ciekawy profil prezentujący wydarzenia z historii z krótkim opisem. Znajdziesz tam zdjęcia różnych ważnych osób, plakaty reklamowe z lat ubiegłych i zdjęcia pierwszych kostiumów na Halloween. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. 

Poziom: krótkie opisy i przystępny język  – sprawdzą się na poziomie B1. Trudności mogą przysporzyć jedynie hasła reklamowe oparte na grach słownych

Jeżeli lubisz newsy

BBC News – krótkie opisy pod zdjęciem z bardzo różnorodnej tmatyki dotyczącej ważnych wydarzeń na świecie. Najbardziej lubię ten profil za genialne filmiki z napisami na IGTV! Jeżeli bardziej ciekawi Cię co słychać za wielką wodą, wybierz CNN

Poziom: z uwagi na tematykę i słownictwo, sugerowałabym osobom od poziomu B1

Jeżeli kochasz przyrodę

Natgeo – czyli profil National Geographic. Bardzo lubię za świetnie zdjęcia pokazujące zwierzęta wraz z krótkim opisem sytuacji. Język przyrodniczy, biologiczny ale zdjęcia gwarantują ucieczkę myślami w najdalsze zakątki świata! Bezcenne o poranku!

Poziom: ze względu specjalistyczne słownictwo, które może przysporzyć trudności (nie każdy musi wiedzieć jak jest kaszalot po angielsku 😉 będzie odpowiedni dla osób na poziomie B2/C1.  

Napisz mi koniecznie, jakie profile w mediach społecznościowych Ty odwiedzasz! 

Dziękuję, że poświęciłaś czas na przeczytanie tego wpisu.

Mam nadzieję, że przyniósł Ci potrzebną wiedzę, cenne wskazówki, chwilę refleksji lub relaksu.

Możesz teraz:

 • dodać komentarz ze swoją opinią, włączyć się w dyskusję. Czytam wszystkie komentarze i odpowiadam na większość z nich.
 • Udostępnić ten wpis. Jeśli uważasz, że warto było go przeczytać, to podziel się nim z innymi! Aby to zrobić wystarczy, że klikniesz: [wp_social_sharing social_options=’facebook’  facebook_text=’Podziel się’]
 • Śledzić mój FanPage aby otrzymać aktualne informacje na temat moich działań.
 • Obserwować mnie na Instagramie, gdzie dzielę się obrazami mojej codzieności w postaci zdjęć i krótkich filmików.

1 Komentarz

 1. Agent nieruchomości Wrocław
  16 lipca 2024 @ 08:22

  Idealnie napisane na dobry początek z angielskim, ja mam cały profil na Facebooku z zagranicznych profilach i bardzo polecam taką naukę tego języka, bo robimy to nawet nieświadomie 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podglad_ogarnij_angielskie_czasy

Chcesz dostawać ode mnie co tydzień piękną pigułkę angielskiego?

Zapisz się na newsletter i odbierz swój pierwszy prezent – pierwszy rozdział mojego e-booka “Ogarnij angielskie czasy”!

Ps. prezentów jest więcej ? Zawsze też w pierwszej kolejności będziesz też wiedział(a) o najnowszych wyzwaniach czy wpisach na blogu. Moim zdaniem warto! ?