Skip to content

W jaki sposób kurs online może Ci pomóc w nauce angielskiego? Dlaczego właśnie ta forma nauki może być super skuteczna i przyjemna? Jakie są jej plusy a jakie minusy? Jeżeli chcesz się dowiedzieć, to czytaj dalej!

Co daje Ci językowy kurs online?

Kurs online to nowoczesne narzędzie, które ułatwi Ci  naukę. Daje Ci, najkrócej rzecz ujmując, niezależność i wolność. Zobacz, że na tradycyjnym kursie językowym nie wybierasz sam zagadnień – robi to za Ciebie nauczyciel. Ty oczywiście możesz zgłosić, że masz z czymś problem i liczyć na dodatkowe materiały, jednak w momencie, kiedy chcesz popracować nad zagadnieniem, które nie wchodzi w program kursu, masz dość ograniczone pole działania. Dodatkowo, jeżeli uczysz się w grupie, musisz się dostosować do ogólnego tempa uczenia. Kurs online daje Ci możliwość opanowania materiału we własnym tempie, niezależnie od wszystkiego. Możesz go realizować niezależnie od tego, czy uczęszczasz na lekcje czy nie.

Jaki jest idealny kurs online?

Idealny kurs językowy  online powinien rozwiązywać jakiś problem i przeprowadzić Cię przez proces transformacji – od punktu A do punktu B. Ja w swoim kursie językowym postanowiłam rozwiązać dwa najczęstsze problemy zgłaszane mi przez słuchaczy – boję się mówić i wstydzę się odezwać. Po przerobieniu tych dwóch części uczestnik kursu powinien potrafić poradzić sobie ze stresem w czasie mówienia i powinien zacząć mówić bardziej wyraźnie. 

Jak wygląda kurs online od środa?

Z reguły kurs wykorzystuje cały arsenał dostępnych środków – ma filmy wideo, materiały do pobrania, najczęściej w formie PDFów czy plików .doc, ćwiczenia, w których możesz zaznaczać różne opcje, przeciągać odpowiedzi itp. Chodzi o to, żeby naukę uczynić maksymalnie interaktywną, zróżnicowaną, ciekawą – to sprawi, że  przyswoisz materiały dużo szybciej. Na początku z reguły znajdziesz krótką instrukcję korzystania z kursu. W większości kursów online, w których uczestniczyłam, były też bonusy, czyli dodatkowe materiały uzupełniające i rozwijające tematy pojawiające się w kursie.

Jakie są zalety kursu online?

Kurs online to, tak jak napisałam wcześniej, wolność i niezależność; jeżeli np. w twoim kursie językowym brakuje elementów wymowy angielskiej, kurs online będzie świetnym uzupełnieniem. Uważam też, że kurs to stosunkowo niedroga inwestycja – ponosisz wydatek raz, a dostęp masz z reguły na dłuższy czas.  W przypadku kursu Zachwyć swoim angielskim jest to rok – ten czas spokojnie wystarczy, żeby opanować materiał zawarty w kursie. Pracując w trybie online przerabiasz materiał we własnym tempie i w swój sposób, nie musisz się z nikim dzielić ani do nikogo dopasowywać. Możesz też wracać do przerobionych tematów dowolną ilość razy.

Jakie są wady kursu online?

Nie da się ukryć, że jest to narzędzie, z którego najbardziej skorzystają osoby zdyscyplinowane (w tym miejscu podsuwam mój artykuł o celu w nauce języka – klik). Ponieważ jego zawartość jest dostępna przez dłuższy czas, nie masz przysłowiowego bata nad sobą i dlatego czasami może być Ci się trudno zmobilizować do nauki, bo nikt Cię nie kontroluje. Dodatkowo, jeżeli nie jesteś mistrzem internetu,  możesz się irytować, bo nie będziesz widział np. opcji ćwiczenia czy odpowiedzi. Czasami też przy np. wolnym komputerze czy internecie próba zrobienia jakiegoś ćwiczenia może być frustrująca.

Czy warto?

Moim zdaniem jak najbardziej tak! Spróbuj, daj sobie szansę, może okaże się, że taki sposób nauki jest dużo przyjemniejszy i efektywniejszy niż tradycyjne ślęczenie nad książką. Wydaje mi się, że u wielu z osób pokutuje takie przekonanie, że nauka musi być trudna, żmudna i nudna, żeby była “porządna” czyli efektywna. Nic bardziej błędnego! Kurs online może być okazją do zmiany takiego myślenia i sposobem na to, żeby odczarować takie myślenie.

A Ty? Jakie masz doświadczenia z kursami online?

PS. Kochani, chciałam tylko przypomnieć, że do końca roku mój nowy kurs Zachwyć swoim angielskim ma super bonus – szczegóły sprawdźcie tu.

Dziękuję, że poświęciłaś czas na przeczytanie tego wpisu.

Mam nadzieję, że przyniósł Ci potrzebną wiedzę, cenne wskazówki, chwilę refleksji lub relaksu.

Możesz teraz:

 • dodać komentarz ze swoją opinią, włączyć się w dyskusję. Czytam wszystkie komentarze i odpowiadam na większość z nich.
 • Udostępnić ten wpis. Jeśli uważasz, że warto było go przeczytać, to podziel się nim z innymi! Aby to zrobić wystarczy, że klikniesz: [wp_social_sharing social_options=’facebook’  facebook_text=’Podziel się’]
 • Śledzić mój FanPage aby otrzymać aktualne informacje na temat moich działań.
 • Obserwować mnie na Instagramie, gdzie dzielę się obrazami mojej codzieności w postaci zdjęć i krótkich filmików.

1 Komentarz

 1. Twoje i moje sukcesy& porażki 2017 + plany na Nowy Rok! - ChitChat&Cat Angielski Online
  29 grudnia 2017 @ 14:14

  […] kurs online (możesz go zobaczyć tu, a o tym, jak się z takim kursem uczyć przeczytasz tu). Zachwyć swoim angielskim to zdecydowanie najtrudniejszy projekt ostatnich miesięcy, Kosztował […]

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podglad_ogarnij_angielskie_czasy

Chcesz dostawać ode mnie co tydzień piękną pigułkę angielskiego?

Zapisz się na newsletter i odbierz swój pierwszy prezent – pierwszy rozdział mojego e-booka “Ogarnij angielskie czasy”!

Ps. prezentów jest więcej ? Zawsze też w pierwszej kolejności będziesz też wiedział(a) o najnowszych wyzwaniach czy wpisach na blogu. Moim zdaniem warto! ?