Skip to content

Jak w końcu porządnie nauczyć się angielskiego? Tak, żeby widzieć efekty swojej pracy? Tak, żeby nie odtwarzać w kółko starych schematów i w końcu mieć poczucie sukcesu? Chcesz się dowiedzieć? Czytaj dalej!

Po co chcesz nauczyć się angielskiego? 

U wielu osób nauka angielskiego stoi tuż koło regularnego ćwiczenia czy zdrowego odżywiania się, czyli istnieje w marzeniach, a nie w rzeczywistości. To zjawisko nazywamy deklaratywnością – innymi słowy mówisz jedną rzecz, a robisz drugą. Zapytaj się samej siebie:

  • Po co się uczysz?
  • Co chcesz osiągnąć?
  • Czy jest to bardzo jest to pilne?
  • W skali od 1 do 10 jak bardzo mi na tym zależy?
  • A co się stanie jak tego nie zrobię?

Inaczej podejdziesz do nauki w momencie, kiedy masz ciekawą ofertę pracy po angielsku, a inaczej kiedy po prostu lubisz się uczyć i fascynuje Cię historia brytyjska. Świadomość celu jest niezbędna do określenia stylu nauki. Więcej o celu pisałam w tym artykule.

Żeby się nauczyć się angielskiego musisz najpierw zbadać, co nie działa.

Większość osób na myśl o tym, że mają się “wziąć za angielski”, bez większego zastanowienia wraca do książki z ćwiczeniami gramatycznymi, którą ostatnim razem odłożyli na półkę po tygodniu. “Tylko idiota w kółko robi to samo, oczekując innych rezultatów” powiedział Einstein i jego słowa powinny Ci się przypomnieć za każdym razem kiedy znowu odtwarzasz stare schematy. Z jakiegoś powodu nie zrobiłaś tej książki do końca, prawda? No właśnie, z jakiego? Dlaczego? Czy Ty w ogóle masz czas na to, żeby uczyć się z książką? Podoba Ci się ten sposób nauki? A poleciłabyś tę konkretną książkę koleżance? Odpowiedz sobie na te pytania, to bardzo ważne!

Powinnaś też dokładnie zbadać swój styl działania i uczenia się.

Widzę, że mnóstwo osób ma problem z określeniem swojego stylu uczenia, z wymyśleniem prostych i krótkich zadań, które można wpleść do swojego grafiku przy okazji robienia innych rzeczy. Widzę, jak łatwo jest odtworzyć stare schematy, wpaść w pułapkę “godzina codziennie z angielskim”. 10 super nietypowych sposobów uczenia podpowiadam w tym artykule

One zadziałają tylko w momencie, kiedy dokładnie wiesz, jak się uczysz i co na Ciebie działa. Widzę, że większość dorosłych ma z tym problem i dlatego wymyśliłam wyjątkowy warsztat online – mastermind językowy. Tam Ci pokazuję, jak się zabrać za naukę jak jesteś dorosła i masz miliard innych rzeczy na głowie.

Najlepsze narzędzie do nauki angielskiego

Agnieszka po pierwszej edycji napisała:  Te zajęcia są tak kompleksowe i inne, że bardzo trudno je ocenić. Jedyna myśl jaka mi towarzyszy jest taka, że mogę się podzielić wrażeniem, które mówi mi, że jestem zachwycona! Kompleksowość zajęć wynika z tego, że w tak krótkim czasie serwujesz niesamowitą podróż, która uświadamia jak bardzo stare nawyki uczenia się wymagają zmianyBardzo się ucieszyłam, kiedy dostałam jej wiadomość, bo właśnie o to mi chodziło. Żeby nauczyć się angielskiego musisz na nowo nauczyć się uczyć. Musisz zupełnie zmienić swoje schematy. To jest trudne, ale jak najbardziej możliwe. Możesz próbować robić to sama, albo zapisać się na mastermind i w ten sposób rozwiązać ten problem raz, a dobrze 🙂

Jeżeli chcesz się zapisać, kliknij w obrazek:) Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc!

Najlepsze narzędzie do nauki angielskiego

 

Dziękuję, że poświęciłaś czas na przeczytanie tego wpisu.

Mam nadzieję, że przyniósł Ci potrzebną wiedzę, cenne wskazówki, chwilę refleksji lub relaksu.

Możesz teraz:

  • dodać komentarz ze swoją opinią, włączyć się w dyskusję. Czytam wszystkie komentarze i odpowiadam na większość z nich.
  • Udostępnić ten wpis. Jeśli uważasz, że warto było go przeczytać, to podziel się nim z innymi! Aby to zrobić wystarczy, że klikniesz: [wp_social_sharing social_options=’facebook’  facebook_text=’Podziel się’]
  • Śledzić mój FanPage aby otrzymać aktualne informacje na temat moich działań.
  • Obserwować mnie na Instagramie, gdzie dzielę się obrazami mojej codzieności w postaci zdjęć i krótkich filmików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podglad_ogarnij_angielskie_czasy

Chcesz dostawać ode mnie co tydzień piękną pigułkę angielskiego?

Zapisz się na newsletter i odbierz swój pierwszy prezent – pierwszy rozdział mojego e-booka “Ogarnij angielskie czasy”!

Ps. prezentów jest więcej ? Zawsze też w pierwszej kolejności będziesz też wiedział(a) o najnowszych wyzwaniach czy wpisach na blogu. Moim zdaniem warto! ?